Parkinson Hastalığı Tedavisi

Parkinson Hastalığı Tedavisi

Yazı İçeriği

Parkinson hastalığı tedavisi için kesin bir tedavi günümüzde bulunmuyor. Hastalık beyin temelli olduğu için maalesef tam tanısı da kesin olarak yapılamıyor. Hastalığın ortaya çıkmasında genetik faktörler ve çevresel etkenler etkili olmaktadır.

Parkinson hastalığı tedavisi için şuan en etkili yöntem olarak beyin pili önerilmektedir. Ayrıca bu hastalığın oluşmasında düzensiz yaşamın da etkili olduğu analizlerle ortaya koyulmaktadır. Tedavi sürecinde bu düzensiz yaşamdan uzaklaşmanın çok önemli olduğu vurgulanmaktadır.

Parkinson Hastalığı ve Tedavisi

Parkinson hastalığı beyin içinde bulunan dopamini üreten hücrelerin azalması ile ortaya çıkan nörolojik bir hastalıktır. Hastalığın belirtileri arasında hareketlerde bozulmalar ortaya çıkar. Bu belirtilerin olmaması için günümüzde düzenli besin ve ilaç takviyesi yapılması gerekir.

Parkinson hastalığının tedavisinde öncelikli olarak kişinin motivasyonunun sağlanması ve sonrasında ilaç takviyesi ile desteklenmesi gerekir. Bu sayede hem hasta için iyileşme süreci olacak ve sonrasında da tedavi başarılı sonuçlanmış olacaktır.

Parkinson hastalığı tedavisi için günümüzde beyin pili ile gerçekleşen düzenli bir tedavi de yapılmaktadır. Bu işlem için beyin içinde ameliyat işleminin ardından günlük bir ilaç alınması gerekir.

Parkinson Tedavisi Bulundu?

Parkinson tedavisi ile ilgili olarak birçok tedavi kullanılmaktadır. Ama en çok ilaç tedavisi ile hastalığının ilerlemesi durdurulmaktadır. Beyin pili tedavisi ile hastalığının belirtileri yüksek oranda azaltılmış olup, ileride bu tedavi daha da geliştirilerek hastalığın tüm etkileri kaybolmaktadır.

Kök hücre tedavisi ise genetik etkileri en aza indirerek, hastalığa kesin çözüm olacağına inanılmaktadır. Bu tedavinin amacı Parkinson hastalığını tamamen ortadan kaldıracağı ve hastalığa tarihe karıştıracağına inanılmaktadır.

Parkinson Hastalığı İğne Tedavisi

Parkinson hastalığı iğne tedavisi ile beyin içindeki dopamini üreten hücreleri artırmaya yönelik bir etki yapmaktadır. Hasta üzerinde ilk olarak titremeyi çözen bu tedavi sonrasında hastanın hareketlerinde oluşan yavaşlamayı da ortadan kaldırmaktadır.

Parkinson hastalığı tedavisi sürecinde iğne tedavisinin büyük etkisi bulunmaktadır. İlaç tedavisine alternatif olarak bu tedavi sürekli uygulanan tedavilerden bir tanesidir. Beyin pilinden önce bu işlemlerin kullanılması hem hasta için hem de hastalık süreci için oldukça önemli tedavilerdir.

Parkinson Hastalığı Kök Hücre Tedavisi

Kök hücre işlemi günümüzde çoğu kanser ve genetikle gelen hastalıklarda kullanılmaktadır. Özellikle Parkinson hastalığında yeni bir tedavi çeşidi olan kök hücre tedavisi kişi üzerinden alınan genlerle yapılan etkili bir işlemdir.

Parkinson hastalığı kök hücre tedavisi hala deneme aşamasında olup, hastalar üzerinde kesin olarak uygulanmamaktadır. Buna ek olarak kök hücre tedavisi hastalığı kesin bitiren bir çözüm değildir.

Parkinson Hastalığı Tedavisi Yapan Hastaneler

Parkinson hastalığı tedavisi yapan hastaneler günümüzde neredeyse çoğu nöroloji bölümüne sahip hastanede yapılabilmektedir. Ayrıca bu hastanelerde beyin üzerine odaklanmış nöroloji uzmanları çok önemli bir yere sahiptir. Her hastane doğru tedavi uygulamada bazen güçlük çekmektedir. Özellikle genç Parkinson hastaları için hastane ve tedavi yöntemi oldukça önemlidir.

Parkinson Hastalığının Tedavisi Var mı?

Parkinson hastalığının tedavisi var mı: Bu hastalığın kesin bir tedavisi olmayıp, sadece yavaşlatıcı etkisi bulunmaktadır. Tedavilerden beyin pili en etkili tedavi olsa da hastalığı kesin olarak bitirmemektedir.

Parkinson hastalığının tedavi sürecinde amaç belirtileri azaltmak ve hastalığı yavaşlatmaktır. Süreç içinde hastalıktan korunmak ve daha sağlıklı olmak için düzenli olarak doğal beslenmenin önemi büyüktür.

Parkinson Ozon Tedavisi

Nöron hastalıklarında güzel bir tedavi çeşidi olan ozon tedavisi, Parkinson gibi Alzheimer, beyin felci hastalıklarında uygulanmaktadır. Bu tedavi kan yoluyla uygulanmaktadır. Hastanın kendi kanından alınarak steril bir şekilde hazırlanıp, kan üzerinden uygulanmaktadır.

Ozon hücre içine bol miktarda oksijenin taşınmasını sağlar. Bu sayede hücre kendini daha çabuk yeniler. Sonrasında beyin içinde dopamin üreten hücrelerin canlanmasını tekrardan oluşmasını sağlar. Bu tedavi günümüzde yeni tedavilerden olup, çoğunlukla ilaç ve iğne tedavisi uygulanmaktadır.

Parkinson Tedavisi Bitkisel Çözüm?

Parkinson tedavisi bitkisel çözüm hala kanıtlanmasa da belli bitkiler tedavide kullanılmaktadır. Özellikle şerbetçi otu bu konuda en çok gündemde olan bitkilerdendir. İçeriğinde bulunan hücre yenileyici etkisi sayesinde hastalığın iyileşme sürecinde oldukça önemli rol oynamaktadır.

Şerbetçi otu hastanın hem vücudunda gerçekleşen yavaşlamayı hem de hastalığın belirtilerini oldukça azaltmaktadır. Günümüzde bu otu bu hastalık dışında birçok nörolojik hastalık içinde kullanım alanı olmaktadır.

Ücretsiz Randevu